(SAN Storage , SAN Switch,Server )  مراکز داده

همزمان با افزایش استفاده از برنامه ها و منابع در سازمان های متوسط و بزرگ، دیتا سنتر ها نیزکه نقشی اساسی را در محاسبات بازی میکنند، بزرگ و بزرگ تر می شوند و مصرف انرژی آن ها نیز به شکل فزاینده ای افزایش پیدا می کند. افزایش تعداد سرورها و سرویس دهنده ها نیز هزینه پشتیبانی و نگهداری را به شدت بالا می برد. امروزه تجهیزات و ادوات زیادی در حوزه منابع ذخیره سازی، تولید و توسعه یافته اند. از این رو سازمان ها در جهت خریداری، طراحی و پیاده سازی تجهیزات ذخیره سازی، نیازمند آنالیز دقیقی از شرایط فعلی و همچنین میزان توسعه پذیری خود در آینده می باشند. شرکت زفتا (مهندسین مشاور تجارت سابق) با استفاده از کارشناسان و مشاوران خبره در این زمینه و با مطالعه و بررسی برروی تجهیزات ذخیره سازی مختلف، راهکارهای مناسبی را در تمامی جهات و با در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی، به سازمان های محترم ارائه می نماید.امروزه طراحی و پیاده سازی یک ساختار مطمئن، با در نظر گرفتن تمامی حالت های Availability و همچنین نگهداری و مدیریت منابع ذخیره سازی و همچنین بهینه سازی ساختارهای پیاده سازی شده، از نیاز اصلی سازمان های محترم می باشد.

تجهیزات ذخیره سازی مبتنی بر هارد دیسک بر اساس ساختار شبکه، زیرساخت سخت افزاری، سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نیاز و کاربری به صورت زیر تقسیم بندی می شود.

  1. 1. Direct Attach Storage(DAS)

    2. Network Attach Storage(NAS)

    3. Storage Area Network(SAN)

    4. Cloud Storage

همگام با رشد نیازهای سازمان ها جهت استفاده از خدمات فناوری اطلاعات، حجم داده ها و ظرفیت های پردازشی سازمان ها افزایش می یابد، لذا ضروری است که با ایجاد زیرساخت های مناسب بمنظور ثبت و نگهداشت اطلاعات و داده ها اقدام نمود، نیازسنجی، طراحی و پیاده سازی صحیح و استاندارد زیرساخت فیزیکی این مهم را میسر می سازد تا ریسک ها و خطرات در هنگام پشتیبانی و نگهداری بصورت قابل توجهی کاهش یابد. شرکت زفتا (مهندسین مشاور تجارت سابق) آمادگی لازم جهت انجام پروژه های مراکز داده با بررسی کارشناسانه و درنظر گرفتن فاکتورهای متعدد و خاص مرتبط با هر سازمان و کاربری را مطابق با استانداردهای جهانی، نشریات و مقررات کشوری ، دارا می باشد و با بهره گیری از دانش روز دنیا و مجموعه ای از بهترین متخصصین و مهندسین  در تمامی رسته های زیر ساخت فیزیکی Data Center (الکتریکال، مکانیکال، امنیت فیزیکی، ابنیه و معماری، شبکه و فناوری اطلاعات) در زمینه های:

طراحی و محاسبات مشاوره و نظارت

نصب، اجرا و راه اندازی

پشتیبانی و نگهداری ممیزی و ارزیابی پایداری

تحقیق و توسعه

آمادگی لازم جهت انجام پروژه های مراکز داده با بررسی کارشناسانه و درنظر گرفتن فاکتورهای متعدد و خاص مرتبط با هر سازمان و کاربری را مطابق با استانداردهای جهانی، نشریات و مقررات کشوری ، دارا می باشد.

حوزه فعالیت طراحی، خدمات مشاوره، نظارت، اجرا و پشتیبانی مراکز داده:

امکان سنجی، ممیزی، تحلیل و آنالیز راهکارها

سیستم های تامین برق، ژنراتور و برق بدون وقفه

سیستمهای سرمایشی و تهویه هوا

دوربین های مدار بسته و سیستم های کنترل تردد

طراحی و مدیریت مراکز داده هوشمند

سیستم اعلان و اطفاء حریق


جهت درخواست این سرویس و پشتیبانی لطفا از طریق فرم تماس با ما پیغام خود را بگذارید

تا مسئول مربوطه در اسرع وقت با شما تماس گرفته یا جواب درخواستتان را ارسال نماید.